Hovedmøder 2022 - tilmelding er åben

09.02.2022

Tilmeld dig Pharmadanmarks hovedmøder i sektionerne  

Inden længe begynder en fast og vigtig del af Pharmadanmarks foreningspolitiske liv at løbe af stablen: Sektionernes hovedmøderne. Hovedmøderne er den direkte vej til indflydelse på aktiviteterne i Pharmadanmark og på foreningens holdninger.

Pharmadanmarks fem sektioner holder et årligt hovedmøde, og alle medlemmer inviteres til at deltage i deres egen sektions møde. Her kan man bl.a. møde foreningens politiske ledelse, diskutere aktuelle emner og blive opdateret på Pharmadanmarks aktiviteter og indsatser.

På møderne bliver der også afholdt valg til sektionsbestyrelsen, som man kan stille op til hvis man har lyst til at spille en aktiv rolle i bestyrelsesarbejdet – herunder at være med til at arrangere spændende aktiviteter.

Sæt kryds i kalenderen, og meld dig til dit hovedmøde: 

 

Hovedmøderne kan tilmeldes under MinSide under arrangementer. Her vil der desuden fremgå yderligere detaljer om programmet for de enkelte hovedmøder.